Home » Iconische Notorious B.I.G. foto ter veiling – samen met Ethereum NFT

Iconische Notorious B.I.G. foto ter veiling – samen met Ethereum NFT

by Patricia

Een beroemde foto van de overleden rapper The Notorious B.I.G. wordt momenteel geveild als onderdeel van een serie NFT’s, waarbij de fysieke foto ook gekoppeld is aan een Ethereum NFT.

De foto van de rapper, geboren als Christopher Wallace, werd oorspronkelijk genomen in 1997 door fotograaf Barron Claiborne en werd “The King Of New York” genoemd. De foto werd drie dagen voordat de rapper werd gedood in een drive-by schietpartij genomen.

De foto “The King of New York” – waarop de tekstschrijver te zien is met een gekantelde kroon op zijn hoofd – is een van de meest direct herkenbare beelden uit de hiphopgeschiedenis en dient volgens cultuurjournalist en auteur Vikki Tobak als een “symbool van grootsheid”.

Een uitsnede van het originele contactvel van 6 x 7 centimeter zal beschikbaar worden gesteld via een veiling, samen met een één-op-één Ethereum NFT of “digitale tweeling” die de herkomst en eigendom bewijst op de blockchain.

De veiling ging eerder vandaag van start via het Kairos platform en zal 30 dagen duren. Biedingen beginnen bij 50 ETH ($93.500) en de winnende bieder krijgt ook een telefoongesprek met Claiborne om het legendarische beeld te bespreken.

Samen met de originele contact cutout, zal The King Of New York (KONY) serie ook een gelimiteerde oplage van NFT’s bevatten met een geanimeerde digitale versie van het Biggie portret. Negen edities van het kunstwerk zijn beschikbaar voor 1 ETH ($1.865) per stuk.

Verder verkoopt een digitale collectible geïnspireerd op de kroon die op de foto gedragen wordt voor 0,03 ETH (ongeveer $55) in een open edition drop, wat betekent dat er een onbeperkt aantal NFT’s beschikbaar is. Fans kunnen ook bieden op een digitale buste van Notorious B.I.G. in een aparte veiling.

Bovendien verkoopt Claiborne vanaf 26 juli 100 edities van een digitale versie van de originele foto in combinatie met een fysieke afdruk, voor 1 ETH per stuk. In augustus veilt hij ook een van de limited edition Notorious B.I.G. New York City MetroCard die vorig jaar werden weggegeven op bepaalde metrostations. De kaart is ook gesigneerd en gekoppeld aan een NFT.

De originele fysieke kroon, gesigneerd door de rapper, werd voor bijna $595.000 verkocht op een veiling van Sotheby’s in 2020.

“In 1997 had ik de eer om Notorious B.I.G. te fotograferen als The King Of New York, slechts drie dagen voor zijn dood. Ik had nooit kunnen voorzien hoe iconisch het portret zou worden,” zei Claiborne in een verklaring, waarin hij wees op de timing van de 50e verjaardag van hiphop.

Uiteindelijk zal 35% van de opbrengst van de KONY-collectie worden geschonken aan de Keiyo Art Association, een organisatie die kunstervaringen naar het publiek brengt. Nog eens 5% gaat naar Charity: Water, een organisatie die toegang tot schoon water biedt aan mensen in nood.

Related Posts

Leave a Comment