Home » 1,6 milionu NFT: Unikátní klíč Dookey Dash prodán za 1 000 ETH

1,6 milionu NFT: Unikátní klíč Dookey Dash prodán za 1 000 ETH

by Thomas

Po vítězství v soutěži o hru Dookey Dash od společnosti Yuga Labs prodal streamer Mongraal Golden Key, NFT symbolizující první místo, za ekvivalent 1,6 milionu dolarů.

Zlatý klíč ke hře Dookey Dash prodán za šílenou cenu

Od 18. ledna do 15. února nabízela společnost Yuga Labs soutěž pro členy klubů Bored Ape (BAYC) a Mutant Ape Yach Club (MAYC) kolem hry s názvem Dookey Dash.

Vítězem této soutěže se stal 18letý streamer Fortine: Kyle Jackson, vystupující pod pseudonymem Mongraal :

Ten získal „zlatý klíč“, jedinečný klíč v podobě nehybného tokenu (NFT). Ačkoli skutečná funkce tohoto klíče ještě nebyla plně odhalena, přihazování se přesto rozjelo.

Mongraal jej původně nabízel za 2 222 ETH a obdržel několik atraktivních nabídek, včetně jedné za 690 ETH od UPDDAO. Streamer prohlásil, že nabídku přijme, pokud bude zdvojnásobena, ale nakonec byla přijata nabídka od Adama Weitsmana, generálního ředitele společnosti zabývající se recyklací kovového šrotu.

Obchod byl včera večer uzavřen za 1 000 ETH, což je při současné ceně více než 1,6 milionu dolarů:

Yuga Labs na všech frontách

Je běžné, že se NFT z různých kolekcí Yuga Labs obchodují za pozoruhodně vysoké ceny. V květnu 2022 to byl například n0b0dy.eth, který koupil kus pozemku z metaverza Otherside za 625 ETH, v té době také 1,6 milionu dolarů. Tento pozemek měl tu zvláštnost, že obsahoval unikátní artefakt, a od té doby nezměnil majitele.

Tato sbírka je čtvrtým největším NFT, zatímco na stupních vítězů stojí BAYC, CryptoPunks a MAYC, které vlastní společnost YugaLabs.

Abyste se mohli zúčastnit hry Dookey Dash bez BAYC nebo MAYC, museli jste mít NFT Sewer Pass, který se během úvodních termínů soutěže prodával za cenu lehce přesahující 3 ETH.

Sewer Passy v době psaní článku vygenerovaly objem 39 843 ETH, tedy téměř 64,6 milionu dolarů. S 5% kreativním poplatkem na OpenSea tedy můžeme odhadnout příjmy společnosti YugaLabs na 3,22 milionu dolarů jen na sekundárním trhu této sbírky.

Navzdory medvědímu zpomalení na trhu s NFT společnost YugaLabs ukazuje, že dokáže spojit svou komunitu, iniciativu za iniciativou.