Home » Определен е и последният четвъртфиналист

Определен е и последният четвъртфиналист

by Thomas

Изигра се последният шестнадесети кръг на Kreispokal Essen. ESC Rellinghausen се класира за следващия кръг при гостуването си на FSV Kettwig във вторник вечерта.

Определено е и полето на участниците в четвъртфиналите в турнира за Купата на окръг Есен. В сряда вечерта ESC Rellinghausen спечели оставащия билет за следващия кръг.

Отборът от Ландеслигата победи FSV Kettwig, който играе две дивизии по-долу, с 4:0. Едишер Угрехелидзе даде преднина на Релингхаузен в Рурската долина (16), а Феликс Меркен я увеличи на 2:0 на полувремето. Малко след подновяването на играта Угрехелидзе вкара за втори път (47-и). Последният гол бе отбелязан от Доминик Хукхолт в заключителните етапи (83-та).

Докато Кетуиг вече може да се концентрира изцяло върху борбата за оставане в Kreisliga A – FSV в момента е точно над местата за изпадане и този уикенд ще срещне лидерите SF Niederwenigern II – ESC може да продължи да мечтае за титлата. Четвъртфиналът ще се играе през пролетта на следващата година, а съперникът вече е определен: Той ще бъде срещу съперника от Ландеслигата SG Schönebeck.

FC Kray и Blau-Weiß Mintard ще изиграят още един двубой от Ландеслигата. Освен това отборите от областната лига Vogelheimer SV и DJK Sportfreunde Katernberg ще срещнат отборите от държавната лига VfB Frohnhausen и SpVgg Steele.

Релингхаузен ще продължи участието си в Ландеслигата. Тежка задача очаква отбора на треньора Саша Бонке в неделя (29 октомври, 15:00 ч.), когато гостува на лидера SF Niederwenigern.

Областна купа на Есен: Това са четвъртфиналните мачове: